Výrobcovia a Značky

Vinárstvo Sella & Mosca zo Sardínie

Pred viac ako storočím dvaja piedmontskí dobrodruhovia – pán Sella, inžinier a konštruktér spolu a s ním právnik pán Mosca, spolu objavili neskultivované pozemky na Sardínii, v ktorých videli veľký potenciál a založili tak spoločnosti Sella & Mosca. V roku 1899 zahájili kultiváciu a obnovu tejto pôdy, ktorá začala cestu kráse vín, vôní a farieb hrozna. Desaťročia práce na skultivovaní pozemku od kalín a náletov vdýchli život vinohradu, ktorý je rozlohou jedným z najväčších v Európe a ktorý nemožno zameniť s ničím iným alebo podobným. Vinohrad, kde sa história, technológia a príroda spája v jedno, ako keby to tak bolo odjakživa.

label
remove_red_eye 217 zobrazení

Casa Rinaldi

Spoločnosť Casa Rinaldi má za sebou viac ako 40 rokov histórie vo svete korenia a potravinárskych výrobkov a zrodila sa z vášne pre tradičný balzamikový ocot z Modeny. Za svoje meno vďačí budove z roku 1888, v priestoroch ktorej sa nachádza starobylá octová pivnica rodiny Rinaldi. Miesto zahalené mágiou, kde akoby sa zastavil čas. V niekoľkých batériách tvorených štyridsiatimi starobylými a cennými sudmi zo 16. a 17. storočia tu stále ožíva vzácne čierne zlato z Modeny, známe po celom svete. Práve z tohto miesta sa rodí náš príbeh, v základoch ktorého sa skrýva veľká vášeň pre tradičný balzamikový ocot Aceto Balsamico di Modena.

label
remove_red_eye 829 zobrazení

Vinařství Astoria

Vinárstvo Astoria vzniklo v roku 1987 ako projekt Paula a Giaorgia Polegato, ktorí pochádzajú z rodiny s veľmi bohatou vinárskou históriou. Vína tejto mladej spoločnosti, predovšetkým tie šumivé predávané pod značkou Astoria, sa veľmi skoro preslávili v širokom okolí aj na medzinárodných trhoch, kde pravidelne zbierajú ocenenia na svetových vinárskych súťažiach. V súčasnej dobe sú neoddeliteľnou súčasťou vysokej gastronómie v mnohých krajinách nielen Európy.

label
remove_red_eye 777 zobrazení